آموزشمقالات

توکن wETH چیست؟ تفاوت ETH و wETH چیست؟

WETH

توکن wETH چی هست؟


بخواهیم ساده بگیم، wETH همون رپد اتر “wrapped ETH” یا اتر بسته بندی شده است. بیاید حالا قضیه را با هم بشکافیم.


1. اتر چیست ؟

اتر یا ETH یک ارز بومی است که روی بلاک چین اتریوم ساخته شده.


2.آلت کوین چیست ؟

وقتی یک dApp (اپلیکیشن غیرمتمرکز) روی بلاکچین اتریوم ساخته میشود، توکن بومی خود را به کار می برد. برای مثال توکن REP آگور (Augur) یا توکن BNT بنکور (Bancor)


3. استاندارد ERC-20 چیست ؟

ERC-20 استانداردی است که پس از انتشار اتر ایجاد شد تا نحوه انتقال توکن ها و نحوه نگهداری یک رکورد ثابت از آن انتقال ها در بین توکن ها را در شبکه اتریوم، تعریف کند.


چرا به WETH نیاز داریم؟


erc20 standard

اتر با استاندارد ERC-20 خود مطابقت ندارد.


همانطور که در بالا ذکر شد، اتر نمونه اولیه اتریوم الت (Alt) بود، به این معنی که قبل از وجود استاندارد ERC-20 ساخته شده است.

WETH vs eth

“اتر رپد” به شما امکان معامله مستقیم با توکن های ALT را می دهد.

دلیل اینکه شما به wETH نیاز دارید این است که بتوانید اتر را با دیگر توکن های ERC-20 در پلتفرم های غیرمتمرکز، مانند Radar Relay، مبادله کنید. از آنجایی که پلتفرم‌های غیرمتمرکز که روی اتریوم اجرا می‌شوند از قراردادهای هوشمند برای تسهیل معاملات مستقیم بین کاربران استفاده می‌کنند، هر کاربر باید برای هر توکنی که معامله می‌کند، فرمت استاندارد یکسانی داشته باشد. این تضمین می کند که توکن ها ازدست‌ نمی روند.


آماده بسته بندی شوید.


WETH process

شما در واقع چیزی را بسته بندی یا Wrapped نمی کنید.


وقتی اتر را “بسته بندی یا رپد” می کنید، در واقع از طریق یک قرارداد هوشمند توکن خود را به اندازه ای برابر با یک توکن به نام wETH معامله می کنید. اگر می خواهید اتر را پس بگیرید، باید آن را “باز کنید”. یعنی آن را با اتر ساده عوض می کنید.


آینده WETH


WETH ethereum blockchain

خوشبختانه! هیچ آینده ای برای WETH وجود ندارد!

اقداماتی دارد برای به‌روزرسانی اتریوم و کوین اتر انجام می‌شود تا آن را با استانداردهای ERC-20 خود مطابقت دهد. عجیب است، می دانیم. علاوه بر این، ERC-20 ممکن است با استانداردهای دیگر با بروز مشکلات و راه حل ها جایگزین شود. حتی همین الان یک استاندارد دیگر به نام ERC223 در حال توسعه است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا